Ajax mianował Johna Heitingę tymczasowym trenerem. 39-letni szkoleniowiec Jong Ajax musi wyciągnąć pobitego mistrza kraju z ciemnej otchłani i przywrócić go do walki o tytuł.

W nadchodzących godzinach powinno stać się jasne, czy Heitinga będzie tymczasowym trenerem przez tygodnie czy raczej miesiące i kto będzie go wspierał podczas jego pracy. Kierownictwo Ajaksu przygotowało już Heitingę do dołączenia do sztabu technicznego pierwszego zespołu. Po zwolnieniu trenera Alfreda Schreudera, Ajax widzi teraz Heitingę jako odpowiednią osobę do wyprowadzenia zespołu z kryzysu.

Zdaniem Algemeen Dagblad nie jest wykluczone, że Ajax jeszcze w tym sezonie mianuje wieloletniego następcę, choć możliwe jest również, że Heitinga dokończy sezon i latem dołączy do zespołu nowy trener.

Na razie Heitinga będzie pracował z drużyną przez najbliższe tygodnie i czeka go trudne zadanie przywrócenia Ajaksu do walki o tytuł. Ajax nie wygrał ostatnich siedmiu meczów w Eredivisie więc klub z Amsterdamu czeka na poprawę na tym polu. Klub zajmuje piąte miejsce, a do prowadzącego Feyenoordu traci siedem punktów. Ajax odwiedzi Excelsior w niedzielę, a Heitinga będzie już wtedy siedzieć na ławce rezerwowych.

Zostaw komentarz