Francesco Farioli w czwartek przyleci do Amsterdamu, aby zaprezentować się jako nowy główny trener Ajaksu.

Trzyletni kontrakt jest gotowy i czeka na ustalenie ostatecznych szczegółów. Farioli podpisze umowę do czerwca 2027 roku. Ajax zapłaci Nicei ponad milion euro.

Francesco Farioli przybędzie do Amsterdamu ze swoimi asystentami Felipe Sanchez Mateosem (Hiszpania) oraz Daniele Cavalletto (Włochy). Ci dwaj panowie byli asystentami Farioliego w Nicei. W sztabie trenerskim znajdzie się także obecny trener Jong Ajax Dave Vos.

„W środę po południu osiągnięto ustne porozumienie z OGC Nice, a porozumienia między klubami oraz między Farioli i Ajaxem są obecnie dogadywane przez prawników” – napisał De Telegraaf. Oczekuje się, że podpisanie kontraktu to już formalność. „Nie przewiduje się żadnych dalszych problemów czy niedomówień”.

Według De Telegraaf Alex Kroes w poszukiwaniu trenera zastosował „metodę angielską”. „Aby nie spotkać się z niespodziewanymi problemami i nie ulegać presji w negocjacjach, postawił na trzech trenerów jednocześnie” – pisze gazeta. Tymi kandydatami byli Louis van Gaal, Erik ten Hag i Graham Potter. Kiedy van Gaal okazał się niedostępny, na listę dodano Farioli.

Według gazety to Marijn Beuker odważył się postawić na Farioliego. „Po obejrzeniu dziesiątek sesji treningowych Włocha, przestudiowaniu przygotowania ataku i wywierania presji podczas meczów oraz kilku rozmowach z Francesco Fariolim, nowy dyrektor techniczny podjął odważną i ryzykowną decyzję”.

De Telegraaf pisze, że Kroes chciał poczekać na Ten Haga. Jednak trzeba było wstrzymać się do meczu Pucharu Anglii Manchester United – Manchester City. Dlatego wobec tych niepewności Ajax postawił na Francesco Farioliego.

źr. Fabrizio Romano, ajaxshowtime.com

Zostaw komentarz