Ostatni dzień okienka transferowego w Holandii trwa w najlepsze. W Amsterdamie chaos, jakiego dawno nie widzieliśmy.

Wokół Ajaksu dzieje się dziś niesamowicie dużo. Przedstawiciele klubu są zaangażowani w kilka transferów i nowe informacje przedostają się do mediów praktycznie co kilka minut. Postanowiliśmy więc stworzyć jedno miejsce na wszystkie dzisiejsze doniesienia. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, aż do oficjalnego zamknięcia okienka, co nastąpi dziś o północy.

Lucas Ocampos. Na ten moment Rada Nadzorcza nie akceptuje transferu Argentyńczyka nie tylko za 20, ale również za 15 milionów euro. Jest natomiast zielone światło, by skrzydłowego wypożyczyć z Sevilli. Nie wiadomo jednak, czy piłkarz i hiszpański klub będą otwarci na takie rozwiązanie.

Hakim Ziyech. Wczoraj i dziś Ajax ponownie nawiązał kontakt z Marokańczykiem, ale Amsterdamczycy wciąż oferują tylko wypożyczenie. Na to nie zgadza się Ziyech oraz Chelsea.

Mohammed Kudus. Pomocnik odmówił udziału z dzisiejszym treningu i wymusza odejście do Evertonu.

Odysseas Vlachodimos. Sprowadzenie bramkarza Benfiki nie jest wykluczone, ale najpierw portugalski klub musi zakupić innego golkipera. Benfica chce Vladana Kovacevicia z Rakowa Częstochowa.

Florian Grillitsch. Wszystko wskazuje na to, że 27-letni Austriak podpisze kontrakt z Ajaksem w ciągu najbliższych kilku godzin.

14:00 De Telegraaf: Stanowisko Ajaksu jest jasne – Mohammed Kudus nie ma pozwolenia na odejście. Piłkarz dziś nie trenował i jest wściekły na Ajax, ale nadal są duże szanse na to, że zostanie.

14:30 De Telegraaf: Florian Grillitsch zostanie nowym zawodnikiem Ajaksu. Pełne porozumienie z Austriakiem, który podpisze umowę do połowy 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

15:30 Sky Sport: Ajax i Benfica prowadzą negocjacje w sprawie transferu Odysseasa Vlachodimosa, który powinien kosztować 12-13 milionów euro. Sytuacja jest jednak trudna, Benfica potrzebuje zastępstwa, ponadto kluby ścigają się z czasem, gdyż okno w Holandii zamyka się dziś o północy.

15:50: Pierwsza plotka z Argentyny o odblokowaniu negocjacji w sprawie Lucasa Ocamposa. Argentyńczyk miałby ostatecznie zostać wypożyczony do Ajaksu. 4 miliony za wypożyczenie oraz opcja wykupu za 16 milionów. Czekamy na konkretniejsze źródła.

17:00 De Telegraaf: Ajax finalizuje wypożyczenie Lucasa Ocamposa z Sevilli! Wszystkie strony doszły do porozumienia, teraz trzeba tylko zdążyć z dokumentacją i formalnościami przed północą. Warunki umowy wspomniane przez argentyńskie media (4 mln za wypożyczenie, 16 mln opcji wykupu) nie zostały jeszcze potwierdzone przez źródła w Amsterdamie.

18:00 Hamstelaar: Ajax chce dziś zamknąć transfer Vlachodimosa za 10-12 milionów euro. Trwa wyścig z czasem.

18:20 Fabrizio Romano: Amsterdamczycy mają już porozumienie w sprawie transferu Odysseasa Vlachodimosa i starają się domknąć wszystko przed północą! Do zrobienia dokumentacja oraz testy medyczne greckiego bramkarza.

18:45 De Telegraaf: Vlachodimos dogadany z Ajaksem w sprawie kontraktu do połowy 2026 roku. Trwają jeszcze negocjacje między klubami. Oferta Ajaksu wynosi 9 milionów euro, Benfica oczekuje 10 milionów plus bonusy. Nie powinno to stanowić problemu. Holendrzy muszą zdążyć z dokumentacją przed północą.

20:00 Hamstelaar: Niestety wydaje się, że Ajax nie zakontraktuje również Vlachodimosa. Znane na Twitterze źródło donosi, iż Rada Nadzorcza zablokowała kolejny już transfer dzisiejszego dnia.

20:05 De Telegraaf: Chelsea złożyła ofertę opiewającą na 50 milionów euro za Edsona Alvareza. Meksykanin chce opuścić Ajax.

23:15 Freek Jansen (Voetbal International): W Ajaksie byli entuzjastycznie nastawieni co do transferu Vlachodimosa, ale teraz wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie on do skutku. Klub stara się zatwierdzić dokumentację wypożyczenia Ocamposa przed północą. Warto też przypomnieć, że Grillitsch jako wolny zawodnik może dołączyć do klubu nawet po zamknięciu okienka.

23:45 Hamstelaar / De Telegraaf: Vlachodimos nie trafi do Ajaksu, temat może wrócić zimą. Transfery Grillitscha i Ocamposa (wypożyczenie) wydają się niezagrożone. W czwartek Edson Alvarez może dalej naciskać na odejście do Chelsea.

11 Comments

Zostaw komentarz