Mohammed Daramy nie zamierza odpuszczać walki o pierwszy skład w Ajaxie, o czym ponownie poinformował w wywiadzie.

Duńczyk gra w tym sezonie na zasadzie wypożyczenia w FC Kopenhaga i ten klub chciałby go zatrzymać. Sam napastnik ma nadzieję zostać podstawowym zawodnikiem Ajaxu.

Latem 2021 roku Daramy przeszedł z FC Kopenhaga za dwanaście milionów euro. W swoim pierwszym sezonie w klubie z Amsterdamu skrzydłowy ledwo łapał się do składu i przygotowując się do obecnego sezonu szybko stało się jasne, że Daramy – częściowo z powodu przybycia Stevena Bergwijna – miał niewielkie szanse na podstawowe miejsce. Okres wypożyczenia w FC Kopenhadze był więc dla niego rozwiązaniem z myślą o dłuższym czasie gry.

Dyrektor Kopenhagi Peter Christiansen wyraził nadzieję na dłuższy pobyt Daramego w stolicy Danii. Jednak on ma inne plany, mówi Boldowi. „Mogą naciskać, ile chcą” – śmieje się. „Cieszę się czasem spędzonym w FC Kopenhadze, ale wrócę zgodnie z planem. Muszę walczyć o swoje miejsce i pokazać trenerowi, że może mi zaufać. Muszę wywalczyć miejsce w pierwszym składzie z Dusanem Tadiciem i Stevenem Bergwijnem”.

W ostatnich dwóch miesiącach Daramy zdobył sześć bramek. “Czuję się dobrze. Strzelam bramki i notuję asysty. Muszę tylko utrzymać formę, którą pokazałem na początku”.

W Ajaxie Duńczyk ma kontrakt ważny do lata 2026 roku.

źr. ajaxshowtime.com

Zostaw komentarz