Plotki o transferze Timbera pojawiają się co jakiś czas i można oczywiście traktować je jako zainteresowanie dobrym zawodnikiem, ale bardzo trudno będzie go utrzymać na następny sezon.

Jurrien Timber to chyba jeden z największych odkryć ostatnich lat w Ajaxie. Kiedy wchodził do pierwszego zespołu, to przecieraliśmy oczy ze zdumienia i czekaliśmy, aż ten młody zawodnik odwali jakiś błąd, stoczy się z formą i wróci do Jongów z podkulonym ogonem.

Dzisiaj już nie wyobrażamy sobie obrony bez Timbera. Szturmem wdarł się on do pierwszego zespołu i sprawił, że po De Ligcie nikt już nie płakał. Nikt nie dzwonił do niego po nocach, jak do dawnej dziewczyny, która opuściła swojego chłopaka w najmniej oczekiwanym momencie i w szczycie swojego udanego związku.

Nikt nie spodziewał się też tego, że Timber rozkocha w sobie selekcjonera Oranje Luisa van Gaala, który postawił na niego, a nie na De Ligta i to za jego namową Timber już w lipcu nie opuścił Amsterdamu. I możemy oczywiście tutaj pisać, że Timber trochę obniżył loty, że w tym sezonie gra słabiej, że zdarzają się błędy, że bez Martineza przy boku już nie jest taki pewny, ale dobrze wiemy, że tylko sami się oszukujemy.

Timber jest bowiem zawodnikiem światowego formatu, świetnie czującym się z piłką przy nodze, takim idealnym produktem holenderskiej szkoły, gdzie nie liczy się to, żeby być koniem z czterema kopytami, który biegnie z całych sił i jedzie z wślizgami na lewo i prawo. Liczy się mądrość, przegląd pola, wspaniały drybling i niesamowita motoryka. To wszystko Timber już ma i pomimo 21 lat można powiedzieć, że jest zawodnikiem jak z marzeń dla każdego zespołu.

No i tak pytają o niego różne zespoły. Był Manchester United, gdzie na pewno widzieli by go w bloku obronnym, ale według plotek doszedł kolejny ważny gracz na rynku, a jest nim Bayern Monachium. Bawarczycy twierdzą, że stworzyłby super duet ze swoim dawnym kolegą. Obrona De Ligt-Timber? Brzmi świetnie.

Zobaczymy, jak potoczy się ta cała saga z odejściem Timbera. Jedno jest pewne, utrzymać kogoś z duetu Kudus-Timber będzie bardzo ciężko i już teraz możemy w ciemno zakładać, że Ci zawodnicy latem opuszczą Amsterdam i pojadą robić karierę w innych klubach. I raczej nie skończą tak jak Mazraoui, Gravenberch czy van de Beek, którzy znają pierwszy skład tylko z opowiadań swoich znajomych z klubu.

3 Comments

 • Posted 12 marca, 2023 17:05 0Likes
  by JerzyGnat

  Sprzedać za dobrą kasę. Dla mnie spadek u niego niesamowity. Także póki będzie okazja to sprzedać.

 • Posted 12 marca, 2023 09:19 0Likes
  by Piwkooo

  Liga mistrzów? Sam awans do LM jeśli do niego dojdzie będzie ogromnym sukcesem czyli mistrzostwo Holandii patrząc na terminarz jak gra feye i naszą formę w tym sezonie i te nieszczęsne transfery . Zamiast tych Bergwijnow ocamposow lepiej jakby kupili kilku młodych zdolnych i zaczęli przebudowę bo ja dziś tych młodych nie widzę poza hato patrz wyniki jongów 😆

 • Posted 11 marca, 2023 21:13 0Likes
  by Kilof

  Z tej drużyny zgliszcza zostaną. Bez piłkarzy, bez trenera…
  LM to będzie kompromitacja jak tak dalej pójdzie.

Zostaw komentarz