Minął zaledwie rok od odejścia Briana Brobbeya do Lipska. Po tak krótkim czasie młody napastnik wrócił jednak oficjalnie do Amsterdamu.

Przygoda Briana z RB Lipsk okazała się porażką i już zimą piłkarz wrócił na zasadzie wypożyczenia. Teraz młody napastnik gotów jest, aby odwdzięczyć się klubowi za zaufanie i transfer definitywny.

“Nie mogłem się już doczekać i cały czas pytałem mojego agenta: kiedy transfer będzie gotowy? Zajęło to trochę czasu, ale w końcu tutaj jestem. Negocjacje między klubami trwały dłużej, bo ja byłem dogadany już dawno.”

“Jeszcze nie skończyłem pracy w Ajaksie. Miałem trudny okres w Lipsku, kiedy nie zaliczałem minut. Miałem tam jednak fajną drużynę i przeżyłem ciekawy okres. To był jednak czas, aby wrócić do domu i jestem wdzięczny wszystkim ludziom, którzy umożliwili mi powrót.”

Po odejściu z klubu z wolnego transferu, teraz Brobbey kosztował Ajax blisko 20 milionów, które ma zamiar spłacić na boisku.

“Chcę być ważny dla tej drużyny dzięki moim golom. To mój dom. Grałem tutaj przez dwanaście lat i naprawdę czuję się jak w domu. Nie, nigdzie się już nie wybieram.”

Zostaw komentarz