Peter Bosz w poniedziałkowym wywiadzie przyznał, że byłby otwarty na rozmowy z Ajaxem w sprawie ewentualnego zatrudnienia w roli szkoleniowca. Ale Ajax jeszcze się z nim nie kontaktował.

Wszytko zaczęło się od tego, że Bosza chciało zatrudnić FC Twente. Jednak rozmowy się przeciągały, a Peter Bosz wyraźnie nie był do  końca zainteresowany tą posadą. Sam zainteresowany powiedział dzisiaj w wywiadzie, że ma nadzieję na zatrudnienie w większym klubie niż Twente i jest otwarty na pracę w Holandii (nikomu chyba nie trzeba mówić o jaki klub chodzi).

Sytuacja jest o tyle dziwna i trudna, że nie mamy dyrektora sportowego. Jest anonsowany Sven Mislintat i z tego, co czytamy w holenderskich mediach, rozmowy kontraktowe są już w ostatniej fazie, ale dopóki nie będzie podpisu to nie możemy niczego potwierdzić.

Pytanie, co z nowym trenerem, co z Heitingą, jak to będzie wyglądało na koniec sezonu? Ogólnie wszystko wygląda tak, jak dzielnica czerwonych latarni w stolicy Amsterdamu.

Przypomnijmy może to, że Peter Bosz doszedł do Finału Ligi Europy z Ajaxem. Jednak od razu okazało się, że był to ostatni sezon, bo po tym trener odszedł z powodu różnicy zdań z kierownictwem klubu. „Nie wiem, czy chcieli mnie zatrzymać. W przeciwnym razie spełniliby moje życzenia.” powiedział Bosz w wywiadzie. Teraz tych ludzi w klubie już nie ma. Został tylko Edwin Van der Sar.

Złotą erę Petera Bosza wspominamy z tęsknotą. Różnie z tamtym Ajaxem bywało, ale styl mocno ofensywny, jaki prezentował wtedy Ajax, zachwycał Europę. Przypomnijmy również to, że miał on do dyspozycji o wiele słabszy skład, niż to co dostał Erik Ten Hag.

Czekając na rozwój wydarzeń zapraszamy do obejrzenia tamtych świetnych chwil dla Ajaxu, czyli dojścia do Finału Ligi Europy.

3 Comments

 • Posted 4 kwietnia, 2023 12:42 0Likes
  by Kilof

  A co ma być z Heintingą? Chyba jest inteligentnym człowiekiem i wie, że szału nie zrobił, i musi jeszcze podszlifować swój warsztat. W ligach zdominowanych przez wielkie kluby, one mają składy które i bez trenera powalczą o czołówkę, inaczej sprawa już wygląda gdy walczy się na wielu frontach, w tym w Europejskich pucharach.

 • Posted 4 kwietnia, 2023 07:55 0Likes
  by Piwkooo

  Dopóki nie będzie nowego dyrektora nie będzie też trenera proste

 • Posted 4 kwietnia, 2023 00:34 0Likes
  by ekselo1989

  “Ogólnie wszystko wygląda tak, jak dzielnica czerwonych latarni w stolicy Amsterdamu” Hahahaha, Cypek rządzisz. XD

Zostaw komentarz