Daley Blind również jest zdania, że Ajax zrobił postęp w grze i widać już światełko w tunelu.

Po dramatycznym meczu i przegranej 1:6, w środę Ajax przegrał z Napoli niżej i potrafił wymienić kilka podań, co wzbudziło duże zadowolenie w oczach trenera i niektórych graczy.

“Z pewnością zrobiliśmy małe kroki z piłką przy nodze. Szukaliśmy przestrzeni i graliśmy piłką więcej. Potrafiliśmy stworzyć dobre trójkąty do gry z bramkarzem i nie graliśmy już tak dużo długą piłką.”

“Trudno jest wrócić do tego poziomu, który prezentowaliśmy. Przegraliśmy już sześć spotkań i z pewnością nie jesteśmy w miejscu, w którym pownniśmy być. To trudna lekcja, przed którą nie można uciekać. Jak już jednak trener mówił – to proces. Zawsze wymagamy od siebie więcej i oczekujemy lepszej gry. Mam nadzieję, że uda nam się wykonać potrzebne kroki jak najszybciej. W tej drużynie dalej jest wiele jakości. Po przegranej z PSV graliśmy wiele dobrych spotkań, również przeciwko Rangersom. Trudno jest nam być tak dobrą drużyną jak w ostatnich latach, ale aspirujemy do tego. Wciąż się rozwijamy.”

Blind podobnie jak Schreuder jest zdania, że osłabienia letnie wpływają na taką, a nie inną postawę.

“Straciliśmy sześciu piłkarzy, którzy mogliby grać w pierwszym składzie. To nie mała rzecz. Nie spodziewalismy się, że będziemy w stanie przezimować w Lidze Mistrzów. Jeśli świat zewnętrzny myślał inaczej, zdecydowanie patrzył przez złe okulary.”

9 Comments

 • Posted 13 października, 2022 21:20 0Likes
  by vandeman

  Powtórzę jeszcze raz; ten Blind i jego tatuś to raki holenderskiej piłki.

 • Posted 13 października, 2022 18:17 0Likes
  by Jarecki

  Wystarczy zobaczyć co robi w tym sezonie Brugia no chyba, że ja czegoś nie wiem i oni mają tam skład na poziomie city, będą powtarzać że sporo zawodników odeszło ale że wydaliśmy ponad 100 baniek to już jakoś o tym nie wspominają, tylko że ten łysy pajac nie potrafi tego ogarnąć a blind się cieszy bo ma pierwszy skład. Masakra…

 • Posted 13 października, 2022 15:14 0Likes
  by bartek_niwka

  I mówi to kapitan we wczorajszym meczu, reprezentant Holandii, która za chwile będzie walczyła w MŚ i jeden z najbardziej doświad zonych grajków w Ajaxie, no qrwa wypowiedz jak na prawdziwego profesjonaliste przystało, wypierdalaj z Alfredem i nie psuj tej drużyny i chociazby z Timbera który po porazce 1:6 nie wtorował lysemu hujowi ze jestesmy za slabi tylko chce walczyc ale jak widac nasz pseudotrener i najlepszy lewy obronca maja mental w chuj mocny co ta mlodziez nasza ma myslec po takich wypowiedziach dosyc ze stracimy sezon to jeszcze zrujnujemy chlopakom glowy perspektywa zajebista ale qrwa zarzad widze jest taki sam madry jak ten dzban a jakiez to byly gatki o mocnym Ajaxie qrwa to sie nie dzieje

 • Posted 13 października, 2022 14:00 0Likes
  by Kilof

  Trener bez ambicji, zarzad bez ambicji a teraz dochodzą piłkarze. Źle się dzieje

 • Posted 13 października, 2022 13:29 0Likes
  by Lesley

  Brak słów i na niego i na Alfreda. Dobrali się pajace. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nikt z nas nie oczekiwał teog, że przejedziemy się po tej grupie. Nawet skończyć na 3 miejscu to nie jest wstyd, ale styl, jaki prezentujemy, to jak nas gwałcą w 3 meczu z 4 to jest paranoja. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak ich podejście. Jeśli oni się poddali już po losowaniu “bo Napoli i Liverpool to nie nasz poziom” to o czym my rozmawiamy? Podstawą jest mental, głowa i ambicja do tego żeby coś osiągnąć. Jeśli tego nie ma, to żaden, nawet najlepszy klub nic nie osiągnie. Sam łysy baran gadał, że brakuje mentalności, a skąd ta mentalność się ma brać, jak on mówi, że nie mamy kadry na Ligę Mistrzów, a Napoli i Liverpool to nie nasz poziom? To ma być menadżer i ktoś, kto będzie w stanie zmotywować do walki? Teraz pewnie dumnie pokona Excelsior i będzie mówił o kolejnym progresie, oczywiście jak z Bożą pomocą nam bramki nie strzelą znowu. Ich postawa nie jest niegodna Ajaksu, jest niegodna profesjonalnych sportowców. Jakby wszyscy mieli takie podejście jak oni, to nie byłoby żadnych niespodzianek i sensacji. Wszystko zawsze wygrywaliby faworyci, bo przecież rywale są słabsi. Niech to powiedzą Brugii, albo Macabi po meczu z Juventusem. A pffuuu na nich.

 • Posted 13 października, 2022 13:27 0Likes
  by Radek

  Blind wypierdala

 • Posted 13 października, 2022 13:11 0Likes
  by JerzyGnat

  Za takie wypowiedzi to już dawno powinni go wyjebać z klubu…

 • Posted 13 października, 2022 10:09 0Likes
  by tomek0906

  Aa i znów chyba nastąpił błąd komunikacyjny, bo o ile pamiętam to Edwin po losowaniu mówił, że głównym celem jest “zimowanie, najlepiej w LM” , no ale rozumiem, że przepływ informacji ostatnio ma niedociągnięcia.

 • Posted 13 października, 2022 09:53 0Likes
  by tomek0906

  Myliłem się twierdząc, że pod władaniem lysego nie widać żadnego stylu, odciśniętego przez niego piętna. Ta wypowiedź pokazuje, że mentalnie(a tego najbardziej brakuje wg bossa) Blind przesiąkł myślą trenera.Szkoda, że nie trafiliśmy do grupy C, to wtedy z automatu moglibyśmy wywiesić białą flagę, ile kasy na paliwo by zostało w kieszeni

Zostaw komentarz