Wczoraj miało miejsce walne zgromadzenie akcjonariuszy Ajaxu.

Analizowane na nim były ostatnie złe lata Ajaxu, sprawa Mislintata i inne problemy trapiące klub.

Na spotkaniu oficjalnie mianowano nowego dyrektora generalnego Alexa Kroesa. Van Praag wyjaśniał, dlaczego nie udało się dojść do porozumienia z AZ. „Zapoznaliśmy się z przedstawionymi przez nich (AZ) propozycjami. Nasi prawnicy przetestowali te propozycje i okazało się, że wiele z nich jest sprzecznych między innymi z ustawodawstwem i prawem pracy”.

“Następnie prawnicy Ajaksu przygotowali raport i przesłali swoje ustalenia do AZ. Myśleliśmy, że prawnicy usiądą razem, po czym zarząd AZ i Ajaxu ponownie spotka się, aby omówić, co jest, a co nie jest możliwe. AZ tego nie chciał. Wyraziliśmy w związku z tym nasze zdziwienie i rozczarowanie. Po raz kolejny wskazaliśmy, że chcielibyśmy usiąść przy stole i nie rozumiemy, dlaczego teraz odmawiają. Możesz mnie zapytać, dlaczego to zrobili, ale naprawdę nie wiem”.

Kroes zaczyna pracę w połowie marca, ale już teraz wiadomo, że Ajax będzie chciał zatrudnić zagranicznego dyrektora technicznego. Następnie Alex Kroes będzie szukał zagranicznego trenera. Ajax szuka nowoczesnego i innowacyjnego trenera podobnego do Roberta de Zerbi.

Zostaw komentarz