Calvin Bassey będzie zawieszony na najbliższe spotkanie Ajaksu.

Alfred Schreuder nie będzie mógł skorzystać z usług Calvina Basseya w przyszłą sobotę, kiedy Amsterdamczycy udadzą się do Sittard na mecz z Fortuną. Spotkanie to zainauguruje dla Joden rozgrywki Eredivisie w sezonie 22/23.

Nigeryjczyk zaliczył wczoraj swój debiut dla Ajaksu w meczu z PSV, ale już po kwadransie wyleciał z boiska za brutalny atak na nogi piłkarza z Eindhoven. W związku z bezpośrednią czerwoną kartką, Bassey opuści mecz z Fortuną.

Bassey trafił do Ajaksu przed dwoma tygodniami z Rangers za kwotę około 23 milionów euro, stając się drugim najdroższym zakupem w historii Ajaksu.

AKTUALIZACJA

KNVB ukarało Calvina Basseya dodatkowym meczem zawieszenia. Oznacza to, że Nigeryjczyk będzie pauzował nie tylko w starciu z Fortuną Sittard, ale także tydzień później, kiedy na Johan Cruyff ArenA przyjedzie FC Groningen.

2 Comments

  • Posted 31 lipca, 2022 12:50 0Likes
    by bartek_niwka

    Analogiczna sytuacja do poprzedniego sezonu wtedy Tagliafico dostal czerwien i potem juz nie wrocil do skladu mam nadzieje ze powtorki z Basseyem nie bedzie

  • Posted 31 lipca, 2022 12:45 0Likes
    by 1st_ARS

    Takiego futbolu to my nie chcemy oglądać. Niech pokarze umiejętności czysto piłkarskie. Przyznać się do błędu, posypać głowę popiołem. Wykazać swój potencjał..

Zostaw komentarz