Calvin Bassey dołączył do Ajaksu mimo oferty gry w Premier League i wydaje się nie żałować takiej decyzji.

Nigeryjczyk związał się z Ajaksem w zeszłym tygodniu i nie może już doczekać się szansy gry na Johan Cruyff ArenA.

“Dopiero teraz zaczyna do mnie dochodzić, że otrzymałem szansę gry w klubie o takim statusie. To niesamowite i jeszcze do niedawna wydawało mi się niemożliwe. Teraz zaczynam jednak czuć, że to prawda, kiedy trzymam tą koszulkę i otaczają mnie ci wszyscy ludzie. To niesamowite uczucie być tutaj. Jako dzieciak marzysz o tym, aby grać dla jednego z najlepszych klubów świata, grać w Lidze Mistrzów i wygrywać trofea. O to właśnie chodzi w Ajaksie, o grę na najwyższym poziomie i wygrywanie. Historia tego klubu, trofea, kariery jakie robili tutaj zawodnicy. Kiedy otrzymałem telefon, nie trzeba było mnie przekonywać dwa razy. To było “tak” bez najmniejszej wątpliwości.”

Dużą rolę w transferze Basseya do Amsterdamu odegrał Klaas-Jan Huntelaar, który częściowo odpowiedzialny jest za transfery Ajaksu po odejściu Marca Overmarsa.

“Do tej pory grałem Huntelaarem tylko na Play Station. Spotkać taką osobę w życiu to coś niesamowitego. Mieliśmy okazję jechać razem autem. To dobry kierowca i dobry facet. Rozmawialiśmy sporo o taktyce, o futbolu o życiu. Interesowała mnie jego kariera, to jak przestawił się z gry w piłkę do pracy w klubie. Opowiadał mi jak bardzo kocha ten klub. To że wrócił i chce pomóc w jakiś sposób pokazuje jaki monolit i rodzinę się tutaj tworzy i jak bardzo ten klub tkwi w głowach wielu ludzi.”

Jakiego piłkarza mogą w zasadzie spodziewać się fani Ajaksu?

“Jestem silny, szybki i uwielbiam bronić. Chcę też grać w piłkę i myślę, że nie ma lepszego klubu do tego, aby jeszcze lepiej się tego nauczyć niż Ajax. To rzecz, która naprawdę przyciąga. Posiadanie piłki, prowadzenie gry, ofensywna i atrakcyjna gra do przodu. Pressing po utracie piłki, który bardzo pomaga obrońcom. Ja chcę dalej się uczyć, dalej poprawiać moją grę i ciągle stawać się lepszym. Nie ma dla mnie lepszego miejsca niż klub, który robi to najlepiej. Lubię grać zarówno na środku jak i na lewej stronie. Każda z pozycji wymaga ode mnie czegoś innego, ale potrafię to i lubię. Ja po prostu kocham grać w piłkę. Mogę grać jako napastnik lub bramkarz. Wiele razy powtarzałem, po prostu wpuśćcie mnie na boisko. Nie ma dla mnie znaczenia gdzie gram, tak długo jak jestem na boisku.”

“Wiem, że Ajax to klub na bardzo wysokim poziomie z wysokimi oczekiwaniami. Wiem, że chodzi tutaj o dominacje, atrakcyjny futbol i wygrywanie. Moje oczekiwania są bardzo wysokie z powodu miejsca, w którym się znajduję. Nie mogę obniżać moich oczekiwań z powodu ludzi, jacy się tutaj znajdują i piłkarzy i trenerów. To doświadczeni trenerzy pracujący od wielu lat i świetni piłkarze. Jestem podekscytowany pracą z nimi i nauką od każdego z osobna. Poznałem już chłopaków i uważam, że panuje tutaj świetny balans między młodymi graczami w moim wieku i tymi bardziej doświadczonymi. Nie mogę się już doczekać początku.”

Zostaw komentarz