Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu po meczu z Cambuur.

Remko Pasveer 6/10

Ocena wyjściowa. Bezrobotny przez całe spotkanie, nie zaliczył żadnej poważnej interwencji, ale też nie popełnił żadnego prostego błędu.

Devyne Rensch 6.5/10

Ciężko uznać zdobytą bramkę za wielki plus, bo piłka po prostu się od niego odbiła. W defensywie był jednak pewny, zdecydowanie pewniejszy niż na początku sezonu, a i w ofensywie radzi sobie nie najgorzej. Nie jest to poziom Mazraouiego, ale jest nad czym pracować.

Jurrien Timber 6.5/10

Jurrien na stałym dla siebie poziomie. Dobry, ale bez błysku z poprzedniego sezonu. W tym meczu akurat wielu okazji do pokazania się nie miał, bo rywale raczej rzadko gościli w okolicach bramki Pasveera.

Calvin Bassey 7/10

Wyrasta na absolutnego lidera obrony, bez którego trudno sobie tą defensywę wyobrazić. Coraz ważniejszy w rozegraniu akcji, co tym razem dało świetną asystę. Dużo wygranych pojedynków i bardzo duża dokładność podań.

Daley Blind 5.5/10

Nie wiadomo, czy to kompletny brak mobilizacji na tego typu mecze, czy po prostu to już definitywny koniec Blinda. W obronie nie był zatrudniany, więc oceniać go trudno. W ofensywie daje coraz mniej i spowalnia każdą akcję.

Edson Alvarez 6/10

Czasami można chcieć aż za bardzo i tak chyba było w przypadku Alvareza. Edson będzie chciał teraz za wszelką cenę pokazać, jak bardzo chce grać w Ajaksie i jak bardzo mu zależy. Sytuacja, kiedy otrzymał kartkę była absurdalna, wręcz bardzo sztuczna. Zupełnie niepotrzebny kartonik i słuszna decyzja o zdjęciu go w przerwie.

Davy Klaassen 6/10

Nie zagrał nic wielkiego, widać u niego duże braki w regularnej grze. W meczu z taką drużyną jak Cambuur powinien być bardziej widoczny. Miał swoje sytuacje i momenty, ale brakowało dokładności, czucia piłki i gry.

Steven Berghuis 6.5/10

Po meczu z Utrechtem poprzeczka poszła znacznie do góry i tym razem do niej nie doskoczył. Pokazał kilka ciekawych zagrań, ale na niego jest to po prostu za mało i oczekujemy nieco więcej.

Steven Bergwijn 7/10

Widać było, że nie gra na 100%, a mimo tego robi ogromna różnicę. Jak na niego występ bez fajerwerków, a i tak zakończony dwoma golami i nagrodą MVP. Więcej tak “bezpłciowych” meczów w jego wykonaniu prosimy.

Brian Brobbey 6/10

Niestety, ale tutaj trzeba już oczekiwać więcej. Aktywny, dobry w grze tyłem do bramki i na ścianę, ale wiemy co potrafi i musi pokazywać to częściej.

Dusan Tadić 6.5/10

Występ odrobinę na plus w porównaniu do poprzednich spotkań, szczególnie druga połowa. Dalej szuka jednak formy i świetnie byłoby, gdyby w końcu ją znalazł. Naprawdę od niego po prostu trzeba oczekiwać znacznie więcej.

REZERWOWI

Mohammed Kudus 7/10

Bardzo aktywny i dający ciekawą opcję w ataku. Bardziej mobilny i nieprzewidywalny niż Brobbey, szukał gry, nieźle wyglądał w dryblingu. Jeden gol na koncie, a przy odrobinie szczęścia mogło mieć nawet dwa. Zasługuje na więcej szans.

Kenneth Taylor 7/10

Bardzo pozytywna zmiana, która rozruszała środek pola. Duży udział przy bramce i sporo ciekawych momentów. Spory plus.

Francisco Conceição 6.5/10

Niewątpliwie przed nim jeszcze daleka droga, ale w sobotę również pozytywne zmiana w jego wykonaniu. Odważny, momentami bezczelny. Kilka fajnych akcji, których nie udało się wykończyć. Bramki i asysty wydają się kwestią czasu.

Jorge Sanchez -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Lucas Ocampos-/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

MENADŻER

Alfred Schreuder

Krytykujmy kiedy się należy, ale chwalmy, kiedy jest okazja. Tym razem Alfred zaskoczył bardzo pozytywnymi zmianami. Trudno było oczekiwać dwóch roszad już w przerwie, a już na pewno nie całej połowy dla Kudusa. Bardzo pozytywnie i mamy nadzieję, że na tym się nie skończy.

Zostaw komentarz