Ajax zaoferował Amourricho van Axelowi Dongenowi nowy kontrakt, pisze Fabrizio Romano na Twitterze. Skrzydłowy napastnik Jong Ajax mógłby podpisać kontrakt do połowy 2027 roku, ale nic nie jest jeszcze pewne.

Według dziennikarza nadal nie ma porozumienia między obiema stronami. Istnieje nawet duża dysproporcja między ofertą Ajaxu a wymaganiami Van Axela Dongena i jego otoczenia. Mimo młodego wieku osiemnastoletni napastnik ma już na swoim koncie sporo kontuzji. W tym sezonie miał poważną kontuzję kostki, po której wrócił do Jong Ajax i obecnie może liczyć na miejsce w pierwszym składzie.

Obecny kontrakt Van Axela Dongena wygasa latem przyszłego roku. Jeśli nie przedłuży, może odejść z Ajaxu bez transferu. Europejskie topowe kluby będą miały oko na sytuację i chętnie go przejmą, jeśli Ajax i Dongen nie dojdą do porozumienia.

Manchester United obserwuje Van Axela Dongena. Zdaniem Romano, czołowy angielski klub jest świadomy sytuacji. Erik ten Hag zna skrzydłowego Jong Ajaxa z czasów jego pobytu w Amsterdamie. Ajax ma nadzieję, że zwiąże Van Axela Dongena na dłużej, ale napastnik mógłby tego lata przenieść się za darmo.

Van Axel Dongen zadebiutował już w pierwszej drużynie Ajaxu pod wodzą Erika ten Haga. 21 grudnia 2021 roku pozwolono mu rozegrać minuty podczas meczu pucharowego z Barendrechtem. Miesiąc później zaliczył również minuty w Eredivisie. Na pięć minut przed końcem wszedł podczas spotkania z FC Utrecht.

Moim celem jest odnieść sukces w Ajaxie. To najpiękniejszy i najlepszy klub w Holandii do pokazania się – powiedział.

Ilu już takich w Ajaxie było, dobrze pamiętamy. Nikt nie zrobił większej kariery. Najświeższą sytuację, jaką pamiętamy, to odejście za darmo Briana Brobbeya, za którego Ajax zapłacił później około 20 mln. Czy warto Amourricho tak to rozgrywać?

Zostaw komentarz