Mike Verweij z De Telegraaf sugeruje, że Danny Blind może zostać nowym dyrektorem technicznym Ajaksu.

Holenderski dziennikarz na łamach De Telegraaf zastanawia się dlaczego tak duży klub wciąż funkcjonuje bez dyrektora technicznego, praktycznie dziewięć miesięcy po odejściu Overmarsa. Oficjalnie za sprawy transferów i kontraktów odpowiedzialny jest Gerry Hamstra jako kierownik techniczny oraz jego prawa ręka, Klaas-Jan Huntelaar. To im powierzono zadania na letnie okno transferowe, ale nie zmienia to faktu, że stanowisko dyrektora techniczego/sportowego pozostaje puste.

Verweij sugeruje, że do Ajaksu ma wrócić Danny Blind. Holender jest obecnie asystentem Louisa van Gaala w reprezentacji Oranje więc nie może pracować w żadnym klubie. Sytuacja ulegnie zmianie po Mistrzostwach Świata w Katarze. Wówczas Holendrów obejmie Ronald Koeman, a Danny Blind opuści narodową kadrę. Media przekonują, że właśnie wtedy Blind mógłby objąć stery w Amsterdamie i oficjalnie od stycznia kierować polityką transferową Ajaksu.

Hamstra i Huntelaar są ogólnie chwaleni za etykę pracy, jednak wciąż brakuje im odpowiedniego doświadczenia i siły przebicia nie tylko na rynku transferowym, ale również w samym Ajaksie. Overmars miał już wypracowany status w klubie z Amsterdamu i pod tym względem dorównać mu może właśnie Danny Blind.

3 Comments

Zostaw komentarz