Abdelhak Nouri to holender marokańskiego pochodzenia. Jego ojciec Mohammed przybył do Holandii w 1990 roku z miasta Fez. Aby opłacić swoje studia informatyczne podjął pracę w sklepie mięsnym, który później przejął. Matka Nouriego również pochodzi Maroka, ale emigrowała do Amsterdamu, gdzie poznali się z Mohammedem. Po ślubie para zamieszkała w dzielnicy Geuzenveld.
W 1997 roku na świat przyszedł Abdelhak Nouri. Dla pary było to trzecie dziecko, ale szybko stało się jasne, że Abdelhak jest wyjątkowy. Już od najmłodszych lat wyróżniał się bowiem umiejętnościami przywódczymi i zamiłowaniem do piłki nożnej. W wieku pięciu lat Nouri po raz pierwszy uczestniczył w treningach klubu SC Eendracht ’82. Jako 5-latek nie mógł jednak grać, ale jego talent zauważono w RKSV DCG, gdzie Appie trafił zanim mógł oficjalnie grać dla Eendracht. W 2004 roku młody piłkarz trafił jednak do akademii piłkarskich Ajaksu Amsterdam.
W Amsterdamie szybko okazało się, że Nouri ma ogromny talent i w przyszłości może wiele osiągnąć. Abdelhak trafił na De Toekomst w wieku 7 lat i przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia w Ajaksie. Kiedy grał już w drużynie U19 był uznawany za jeden z największych talentów nie tylko w Amsterdamie, ale i w całej Holandii. Wyborny skład Ajaksu U19 z Nourim, Van de Beekiem czy Vaclavem Cernym miał zrobić w Europie większe wrażenie niż ostatecznie zrobił, ale i tak wiadomo było, że piłkarz ci mogą osiągnąć indywidualnie bardzo wiele. Jeszcze wcześniej, bo w wieku kilkunastu lat został wybrany graczem turnieju Marveld, a w kwietniu 2014 roku talent pomocnika rozbłysnął na turnieju Future Cup, którego został MVP.
Sztab szkoleniowy Ajaksu wiedział, że talentu piłkarza nie można dłużej ignorować. W przerwie zimowej sezonu 2014/15, Nouri razem z Donny van de Beekiem i bramkarzem Indy Groothuizenem poleciał na obóz treningowy do Kataru, gdzie po raz pierwszy miał do czynienia z pierwszą drużyną. Później Appie regularnie trenował z pierwszą drużyną Franka de Boera, ale na debiut było jeszcze za wcześnie. Brytyjski dziennik The Guardian umieścił go wkrótce na liście 40 największych talentów piłkarskich na świecie.
13 marca 2015 roku miał miejsce debiut w profesjonalnej piłce. Appie pojawił się na murawie w meczu Eerste Divisie, gdzie Jong Ajax mierzył się na wyjeździe z VVV-Venlo. Od tego momentu pomocnik miewał swoje regularne momenty w barwach Jong Ajax, a po sześciu miesiącach przedłużył kontrakt z klubem do połowy 2020 roku. W połowie 2016 roku Nouri ponownie dołączył do pierwszej drużyny na obozie przygotowawczym. W tureckim Belek doszło również do nieoficjalnego debiutu w pierwszej drużynie. 9 stycznia 2016 roku Joden grali z niemieckim Hamburgerem SV, a Nouri zmienił w 78 minucie Amina Younesa. 22 kwietnia 2016 roku Appie zdobył pierwszego gola w zawodowej piłce, a Jong Ajax wygrał z FC Volendam.
Latem 2016 roku piłkarza do pierwszej drużyny wcielił Peter Bosz, który zastąpił Franka de Boera. Oficjalnie Appie dalej był piłkarzem kadry Jong, ale coraz częściej gościł w selekcji ekipy Bosza. 21 września 2016 roku miał miejsce wielki moment, czyli debiut pomocnika w pierwszej drużynie Ajaksu Amsterdam. Joden grali tego dnia pucharowe spotkanie z Willem II Tilburg. W 73 minucie meczu Abdelhak zmienił swojego idola i mentora – Hakima Ziyecha. Po kilkunastu minutach Nouri wpisał się na listę strzelców, kiedy zamienił na gola rzut wolny. Po tym wydarzeniu zawodnik wybrał dla siebie numer 34 na koszulce, bowiem jak sam przyznał, chciał pomóc drużynie w wygraniu 34 mistrzostwa kraju po kilku sezonach posuchy. 24 listopada 2016 roku w meczu z Panathinaikosem FC, Appie zaliczył również swój debiut w europejskich pucharach.
Ten sezon w Europie był dla Ajaksu wyjątkowy, bowiem Joden dotarli aż do finału Ligi Europy, gdzie lepszy okazał się Manchester United. Dla młodego piłkarza było to jednak wielkie doświadczenie. Ogółem pod wodzą Bosza, Nouri rozegrał 9 spotkań w pierwszej drużynie. Największe wrażenie dalej robił jednak w Jong Ajax, gdzie trenerem był Marcel Keizer. Appie zagrał w sumie 26 spotkań, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 11 asyst. W październiku 2016 roku otrzymał Brązowego Byka dla najlepszego piłkarza ligi w pierwszym okresie. W maju zaś otrzymał Złotego Byka, którego otrzymuje najlepszy piłkarz ligi w całym sezonie. Zasługi Abdelhaka widać było również poza boiskiem. Jak przyznał kilka miesięcy temu Frenkie de Jong, to właśnie Appie przekonał go do gry w Ajaksie, nie w PSV Eindhoven.
Latem 2017 roku po zaledwie roku pracy w Amsterdamie, Peter Bosz pożegnał się z klubem i odszedł do Borussii Dortmund. Jego miejsce zajął Marcel Keizer, co mogło oznaczać dla piłkarza tylko jedno – znacznie ważniejszą rolę w pierwszej drużynie.
W barwach reprezentacji Nouri debiutował przed ukończeniem 15 roku życia. 17 kwietnia 2012 roku Oranje pokonali Luksemburg 3:0, a Nouri zdobył dwa gole. Później przyszło pięć spotkań dla Oranje U16, a następnie powołanie do U17 na turniej 4 krajów w Niemczech. W meczu otwarcia z Izraelem, Holandia wygrała 3:2, a Appie zdobył gola na 1:0 po 20 minutach gry. Nouri uzyskał awans z reprezentacją na Mistrzostwa Europy na Malcie, gdzie Oranje awansowali do finału, ale tam przegrali po karnych z Anglią.
Appie zadebiutował później w drużynie Holandii U19. Pierwszy mecz w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy udało się wygrać gładko 7:0, a Nouri zdobył dwa gole. Aaron Winter powołał pomocnika do selekcji na turniej, gdzie został również kapitanem drużyny. Nouri był również kapitanem drużyny Oranje na Mistrzostwach w Niemczech, gdzie Oranje odpali jednak w fazie grupowej
Na początku lipca 2017 roku, Amsterdamczycy wybrali się na obóz szkoleniowy do austriackiego Zillertal, a 8 lipca w Linden grali mecz towarzyski z Werderem Brema. Niestety ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci kibiców Ajaksu, bowiem doszło do dramatu. Na krótko po pojawieniu się na murawie, Appie stracił przytomność i upadł na murawę. Lekarze przez kilka minut reanimowali go na boisku, a następnie śmigłowcem przetransportowali do szpitala w Innsbrucku, który oddalony był o prawie siedemdziesiąt kilometrów. Mimo tego, że sytuacja wyglądała niezwykle dramatycznie chyba nikt nie sądził, że sprawy potoczą się aż tak źle. Tego samego dnia piłkarza wprowadzono w stan śpiączki, co miało przyspieszyć jego powrót do zdrowia. W tym momencie życie młodego piłkarza było poważnie zagrożone i walczono o to, aby utrzymać jego funkcje życiowe. Po kilku dniach nadeszła dramatyczna wiadomość, bowiem badania wykazały poważne i trwałe uszkodzenie mózgu, które nastąpiło na skutek niedotlenienia. Duża część mózgu przestała pracować, a lekarze ocenili szanse na powrót do zdrowia na “zerowe”.
Dramat Nouriego wpłynął nie tylko na Ajax ale cały piłkarski świat. Z każdego krańca świata płynęły wyrazy wsparcia dla młodego zawodnika i jego rodziny. Jak wyjątkową postacią był Nouri może świadczyć fakt, że po jego wypadku chwilowo zapomniano o konflikcie między Ajaksem a Feyenoordem. Na ulicach można było dostrzec fanów Feyenoordu, którzy na swoich koszulkach mieli nadrukowane nazwisko i numer 34. 15 lipca 2017 roku Feyenoord grał towarzyski mecz z SDC Putten, a piłkarze mistrza kraju weszli na boisko w koszulce z wizerunkiem pomocnika i napisami #StayStrongAppie. W 34 minucie mecz wstrzymano, a Appie był przez minutę oklaskiwany. Dzień później odbyła się inauguracja Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet, a na obiekcie w Utrechcie w 34 minucie rozległy się brawa będące wyrazem wsparcia dla piłkarza.
14 lipca pod domem piłkarza i na pobliskim Nigel de Jongplein w Geuzenveld zgromadziły się tysiące fanów Ajaksu oraz cała selekcja klubu. Nieprawdopodobna scena i wyrazy wsparcia dla rodziny zawodnika na stałe wpisały się w historię. Kilka dni później Muzeum Amsterdamskie zakupiło kultowe zdjęcie, które przedstawiało ojca Nouriego stojącego na dachu przejeżdżającego samochodu w otoczeniu ogromnych tłumów fanów Ajaksu.
25 lipca 2017 roku Ajax poinformował, że Nouri oddycha samodzielnie i od pewnego czasu nie jest już w śpiączce farmakologicznej. Przed startem sezonu postanowiono, że Abdelhak zachowa numer 34, a jego miejsce w szatni pozostanie nienaruszone. 2 sierpnia 2017 roku Ajax grał rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów z OGC Nice, na którym po raz kolejny oddano emocjonalny hołd skierowany w kierunku piłkarza. Przed meczem na trybunie F-Side pojawił się wielki banner z podobizną zawodnika. W 34 minucie grę wstrzymano, aby umożliwić publiczności oklaskiwanie zawodnika. W pierwszym meczu między tymi drużynami ekipa z Francji na rozgrzewce miała na sobie białe koszulki z napisem #StayStrongAppie. Niestety samo spotkanie nie miało dla Ajaksu historycznego wydźwięku. Po dramacie zawodnika wiele mówiło się o tym, że dla Ajaksu to w zasadzie koniec sezonu. Kiedy widać było jak w fatalnym stanie znajdują się niektórzy piłkarze łatwo można było się domyślić, że o dobre wyniki będzie niezwykle trudno. Po wypadku Nouriego Ajax długo nie trenował, co szybko przełożyło się na dyspozycję klubu. Joden odpadli z Ligi Mistrzów, a 12 sierpnia przegrali również inaugurację ligi z Heraclesem Almelo. Bardzo słaba postawa sprawiła, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem pożegnano się z Marcelem Keizerem. Menedżer jeszcze wielokrotnie wspominał o tym, jak duży wpływ miał na niego i cały klub wypadek.
5 maja 2018 roku rodzina piłkarza poinformowała, że Appie odzyskuje w pewnym stopniu świadomość. Brat zawodnika wyznał, że piłkarz potrafi się uśmiechnąć i mrugnąć, ale dalej nie ma z nim wielkiego kontaktu. To pozwalało mieć jednak nadzieję, że Abdelhak wróci jeszcze do zdrowia. W kolejnych miesiącach Ajax jeszcze wielokrotnie oddawał zawodnikowi hołd. 7 czerwca ogłoszono, że trofeum dla najbardziej utalentowanego zawodnika akademii młodzieżowej będzie nosiło imię Abdelhaka Nouriego. Pierwszym laureatem nagrody został Ryan Gravenberch, który statuetkę otrzymał od Donnego van de Beeka w obecności brata i ojca Nouriego. W maju 2019 roku spełniło się marzenie i cel Appiego. Ajax w końcu sięgnął po 34 mistrzostwo kraju, które zostało dedykowane zawodnikowi. Świadczyły o tym liczne grafiki w mediach społecznościowych oraz specjalnie wyprodukowane koszulki z numerem 34 i podobizną zawodnika. Pamięć Nouriego została upamiętniona również w trakcie ceremonii mistrzowskiej na Museumplein, w której udział wzięli ojciec i brat Nouriego, a emocjonalne słowa wypowiedział również kapitan Matthijs de Ligt.
Niestety mimo tego, że relacje klubu z rodziną piłkarza wydawały się być dobre, a Ajax zapewniał swoje pełne wsparcie dla rodziny Nouriego, ostatecznie ci zdecydowali się wkroczyć na ścieżkę prawną. Rodzina piłkarza wynajęła adwokata, który miał prowadzić sprawę przeciwko klubowi. Kilka miesięcy po dramacie otaczającym Appiego i jego najbliższych pojawiły się wątpliwości dotyczące odpowiedniej pracy zespołu medycznego.
Pięciu specjalistów medycznych zostało niezależnie ankietowanych i wszyscy wyrazili wątpliwości co do tego, czy piłkarzowi faktycznie udzielono odpowiedniej pomocy i czy całego tego dramatu nie dało się uniknąć. Ajax szybko zareagował i stwierdził, że Appie traktowany był zgodnie z kryteriami ATLS (Advanced Trauma Life Support), które są części programu edukacyjnego UEFA. 5 stycznia 2018 roku pojawiły się kolejne doniesienia, które wzbudziły jeszcze większe kontrowersje. NRC ogłosiło, iż KNVB od 2014 roku wiedziało o problemach piłkarza z sercem. Stan miał zostać zdiagnozowany w trakcie echokardiogramu wykonanego w czasach gry Nouriego dla holenderskiej drużyny młodzieżowej. Rodzina twierdziła, że informacje te trafiły do klubu, ale nie do nich. Później wiele mówiło się o tym, iż Ajax nie miał obowiązku informować rodziny o zdrowiu zawodnika, a wręcz nie mógł tego robić. Nouri był już pełnoletni i miał prawo sam decydować o sobie, a ujawnianie danych medycznych osób pełnoletnich nie jest w Holandii zgodne z prawem.
4 czerwca 2018 roku rodzina ogłosiła jednak, że angażuje komitet arbitrażowy KNVB w celu ustalenia odpowiedzialności Ajaksu za dramat piłkarza. Umownie nie było możliwości wniesienia sprawy do normalnego sądu, chyba, że komitet uznałby się za nieupoważnionego do podejmowania takich decyzji. Ajax natychmiast ogłosił, że nie bierze odpowiedzialności za całe zdarzenie bowiem nie ma ku temu żadnych podstaw. Klub wskazał jednocześnie, że uszanuje możliwy negatywny wynik sprawy. 16 czerwca Edwin van der Sar uznał za niestosowne umieszczanie w mediach nazwisk lekarza i fizjoterapeuty, którzy byli odpowiadali za leczenie zawodnika na boisku w Austrii. Ostatecznie jednak 25 czerwca Van der Sar wziął pełną odpowiedzialność za dramat Abdelhaka Nouriego. Na podstawie nowego dochodzenia i opinii dwóch wiodących kardiologów, które częściowo opierało się na nowo poznanych faktach, Ajax przyznał się do błędów i nieodpowiedniego traktowania Appiego. Kardiolodzy stwierdzili, że leczenie koncentrowało się na zbyt długim oczyszczaniu dróg oddechowych i zbyt późno wzięto pod uwagę krążenie serca. Ostatecznie defibrylator, który pojawił się na boisku został wdrożony zbyt późno. Jego wcześniejsze użycie mogłoby zapobiec uszkodzeniu mózgu. Edwin van der Sar przeprosł rodzinę zawodnika, która wyraziłą swoje zadowolenie z finału sprawy. Przyznano jednocześnie, iż Ajax od początku powinien przyznać się do błędu zamiast zajmować niewłaściwe stanowisko.
26 marca 2020 roku Appiemu poświęcono całą audycję De Wereld Draait Door. Brat zawodnika wyznał, że ten wybudził się ze śpiączki i został przetransportowany do domu. Stan pomocnika dalej jest zły, młody człowiek przywiązany jest do łóżka, ale miewa chwile, w których widać, że ma świadomość otaczającego go środowiska, potrafi się uśmiechnąć i ruszyć brwiami. Rodzina poprosiła o dalszą modlitwę i wsparcie dla syna, bowiem dalej wierzy w to, że niedoszły gwiazdor będzie w stanie wrócić do względnej normalności i stanąć jeszcze na własnych nogach.